close

Çağrı Merkezi
09:00 - 18.00

(850) 433-7397

En güncel kampanyalardan
ilk siz haberdar olun

Sanal Ofis vergi Dairesi Yoklama İşlemleri Nasıl Oluyor?

Türk Ticaret Kanunu’nda yer alan maddeler, sanal ofislerin yasal olduğunu doğrulamaktadır. Adres beyanında bulunulması ve iletişim koşullarının geleneksel ofislerde bulunan iletişim koşullarının benzemesi sebebiyle sanal ofis kiralamanın önünde yasal herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Sanal ofis kiralamak oldukça zahmetsiz ve kolay bir süreçtir. Şirket kurulumu sırasında ihtiyacınıza uygun sanal ofis paketini seçtikten sonra şirketiniz için hazırlanan sözleşmeyi imzalamanız gerekir. Şirket kuruluşu için Vergi Dairesine başvurduğunuzda bu adresi yasal adresiniz olarak gösterirsiniz. Daha sonra Vergi Dairesi memurları adreste bulunup bulunmadığınızla ilgili yoklamaya gelirler.

Sanal Ofislerde Vergi Dairesi Yoklaması Yasal mı?

Sanal ofis Vergi Dairesi yoklamasını sırasında, yoklamayı gerçekleştiren memura sanal ofisler hakkında bilgi vermek, sanal ofisin ne olduğunu ve sanal ofis kiralama sürecinin nasıl ilerlediğini açıklamak burada önemli rol alır. Geleneksel ofislerde Vergi Dairesi yoklamasında gerçekleştirilen her türlü prosedür, sanal ofis hizmetlerinden faydalanan şirket sahipleri ve sanal ofis vergi dairesi yoklamasında da geçerlidir. Vergi memurunun doğru adrese gelmesi özellikle birden fazla lokasyonunun bulunduğu sanal ofis firmalarında oldukça önemlidir.

Sanal Ofis Kiralamak Yasal Mıdır?

Sanal ofis vergilendirmesi konusunda herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Sanal ofis kiralama hizmeti, vergi daireleri tarafından resmi olarak tanınmaktadır. Bu yüzden sanal ofis kiralamada kanun yönünden bir engel bulunmaz.

Şirketimi Sanal Ofise Taşıyabilir Miyim?

Sanal Ofis hizmeti kiralayarak şirketinizi sanal ofise taşıyabilirsiniz.

Tasfiye Sürecindeki Şirketimi Sanal Ofise Taşıyabilir Miyim?

Tasfiye sürecindeki şirketiniz için sanal ofis kiralayabilirsiniz.

Kısa Dönem Sanal Ofis Kiralayabilir Miyim?

Şirket yasal adresinizi kiralamış olduğunuz sanal ofiste göstermek isterseniz minimum 6 ay süre ile sanal ofis kiralayabilirsiniz.

Sanal Ofislerde Stopaj Ödeniyor Mu?

Sanal ofis hizmeti, firmalar tarafından sunulduğu için kira bedeline ek olarak +%18 KDV’li fatura kesilir. Bu sebeple KDV ödendiği için ayrıca stopaj vergisi ödenmez. Sanal ofis fiyatları bireysel işletmeler için de uygun çözümler sunar.

Sanal Ofislerde Aidat Ödeniyor Mu?

Geleneksel ofis kiralamalarında bulunan aidat, elektrik, su, yakıt gibi masraflar sanal ofis kiralarında söz konusu değildir. Bu yüzden ekonomik bir yöntemdir.

Sanal Ofis Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Sanal ofis kiralamak, geleneksel ofislere göre yüzde 80 oranında mali tasarruf yapmanızı sağlar. A sınıfı bir iş merkezi ya da plazada uygun maliyetlerle şirket adresini göstermek isteyenler için en ideal yöntemdir. İhtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz toplantı salonu sunar. Kargo ve postalarınız takip edilir. Aynı zamanda profesyonel sekreterya hizmeti sunulur.

Sanal Ofis Kiralayabilmek İçin Gereken Evraklar Neler?

Sanal ofis kira sözleşmesi imzalayabilmeniz için gerekli olan belgeler;
• İmza sirküleri / Şahıs şirketleri için imza beyannamesi
• Vergi levhası
• Faaliyet belgesi (Kurulu şirketler için)
• Şirket yetkilisi kimlik fotokopisi

Sanal Ofis Adres Gösterme Nasıl Oluyor?

Şirket sahiplerinin mekana bağlı olmadan ofis ve yerel adreslerini prestijli alanlarda konumlandırmaları işletme masraflarının azaltılması konusunda fırsat sunmaktadır. Sanal ofis adres gösterme  için öncelikle sanal ofis ile kurulacak şirket sahipleri bir anlaşma yapmalıdır. Yapılan anlaşmadan sonra sanal ofis hizmeti veren firma, adresinin kullanılmasına izin verecek ve sanal ofis kurma sürecini başlatacaktır.