Sanal Ofis mi Home Ofis mi Daha Avantajlı?

Home Ofis Kiralama Nedir?

Home ofis; evinizin belli bir bölümünü ofise dönüştürerek işinizi devam ettirdiğiniz alandır. Home ofis aynı zamanda, belli bir mekanı adlandırmanın dışında kişilerin çalışma ortamını ifade etmek amacıyla kullandıkları bir terimdir. 

Sanal Ofis Hizmeti Kiralama Nedir?

Sanal ofis; fiziki bir ofis alanına ihtiyaç duymadan, yasal olarak bir şirketinin kurulması için gerekli olan iş yeri adresini tahsis etmek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda şirketin resmi adresini home ofis veya sıradan iş merkezinde olması yerine prestijli plazalara ve iş merkezlerine taşır. Sanal ofis, uygun maliyetli ofis adresi ve hizmet kiralama modelidir. 

Sanal Ofis mi Home Ofis mi Daha Avantajlı?

Sanal ofis mi home ofis mi daha avantajlı ? Hangisini tercih etmek daha ekonomik? “Home ofis mi yoksa sanal ofis mi tercih etmeliyim?” sorularının yanıtını sanal ofis ve home ofis kiralama modellerini karşılaştırarak bu konuya beraber açıklık getirelim!

İlk olarak home ofis çalışmanın getirdiği ödeme kalemlerinden başlayalım. Home ofis çalışmalarda tapusu ailenize ait olan ve kiraladığınız bir evi home ofis olarak kullanmak olarak ayırabiliriz. Bir örnek verecek olursak; kiraladığınız evin kirasını 1500 TL olarak düşünelim. 1500 TL olan kiranız brüt olarak 1875 TL’ye gelmekte ve aylık ek gelir maliyetiniz yani stopajınız 350 TL olmaktadır. Sanal ofislerde içeriğe göre aylık  140 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu iken home ofis’te maliyet aylık 1850 TL’yi bulabilmektedir. 

Sanal ofis kiraladığınızda; müşteri ve misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz görüşme odaları, toplantı & seminer salonu gibi alanları kullanma imkanınız bulunmaktadır. Yasal olarak resmi işyeri adresi kullanımının yanı sıra, şirketiniz adına tahsis edilen telefon hattı üzerinden sekretarya hizmeti alabilir yine şirketinize gelen posta ve kargoların düzenli olarak takip edilmesini sağlayabilirsiniz. %80’e varan maliyet avantajı sunan sanal ofis kiralama modelinin sunduğu hizmetlerden, home ofis kiraladığınızda yararlanamazsınız.

Sanal Ofis Kiralama Seçeneklerini ve teklifleri almak için bizimle instagram üzerinde iletişime geçin!

By:

Posted in:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir