close

Çağrı Merkezi
09:00 - 18.00

(850) 433-7397

En güncel kampanyalardan
ilk siz haberdar olun

Sanal Ofis Kira Sözleşmesi Örneği ve Sözleşme Şartları

Günümüzde birçok ülkede sanal ofis kiralama hizmetleri yasaldır. Fakat kanunlar ve yaptırımlar ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. sanalofisler.net, Türkiye’deki kanunlara hakimdir ve sözleşme maddelerini tamamen yasal çerçevede hazırlar. Hangi firmayla anlaşırsanız anlaşın, sanal ofis sözleşmesi imzadan önce sanal ofis kira sözleşmesi örneği talep ederek dikkatli şekilde incelemeniz tavsiye edilir.

Sanal ofis kira sözleşmesi, şirketinizin kuruluş sürecinde gerekli olan en önemli belgelerden biridir. Sanal ofis kiralarken önceliğiniz yasal adres edinmektir. Şirket adresinizin yasal olabilmesi için de mevzuata uygun şekilde sözleşme yapmanız gerekir. Türk Ticaret Kanunu’na göre vergi dairesine tebligat adresi olarak gösterdiğiniz adres, vergi dairesi görevlileri tarafından ziyaret edilerek teyit edilir. Sanal ofis kiralama hizmetinden yararlandığınız zaman, firmanızın sunduğu hizmetleri tam olarak alacağınızdan emin olmak için karşılıklı olarak resmi prosedürleri yerine getirmelisiniz.

Geleneksel ofis kiralamada olduğu gibi sanal ofis kira sözleşmesi yapılarak haklarınız karşılıklı olarak güvence altına alınır. Geleneksel anlaşmalarda sözleşmeler standartlara göre hazırlanır. Ekstra olarak almak istediğiniz hizmetler varsa sanal ofis paketleri esnetilerek sizin için optimize edilir. Sanal ofis paketlerinde standart olarak yararlanacağınız hizmetler ve ücretlendirmeler belirtilir. Sözleşme sonrasında ekstra bir ödeme ile karşılaşmazsınız.

Sanal Ofis Kiralamada Stopaj Vergisi Geçerli Mi?

Geleneksel ofis kiralama modelinde, kiralanan ofis için brüt kira değeri üzerinden belirli bir kesinti yapılır. Ülkemizde geçerli olan Gelir Vergisi Kanunu’nda net kira değeri belirlenen oranlar çarpılır ve bu rakam brüt değer olarak kabul edilir. Brüt değer, belirlenen yüzde oranı üzerinden hesaplanarak stopaj vergisi adı altında kiracıdan talep edilir. Vergi Dairesi’ne ödenmesi gereken stopaj vergisi ödemesi aksamaya uğrarsa, mal sahibinin kiracıyı tahliye hakkı doğar.

Sanal ofis kira sözleşmesi yaparken stopajı vergisinden muaf olursunuz. sanalofisler.net, sanal ofis kira sözleşmesinde kesilen faturanızı gider kaleminde göstererek vergiden düşebilir. Böylece stopaj tipi vergiler ve aidatlarla uğraşmazsınız. Var olan şirketinizi taşıyor ya da başka bir şube açıyorsanız, sanal ofis adresi hangi lokasyonda bulunuyorsa o bölgenin vergi dairesine tabi olacağınız için sadece daireniz değişir, vergi numaranız aynı kalır. Vergi dairesinden teyit için gelen memurların adres teyidi ortalama 10 iş günü içerisinde gerçekleşir.

Vergi dairesinden adres teyidi için gelen memurlar imza sirküleri, vergi levhası, çalışan varsa SGK dökümleri, kimlik belgesi gibi evrakları tarafınızdan isterler. Vekalet verdiğiniz mali müşavir ya da muhasebeciniz o anda adreste bulunmak durumundadır. Şirket kapanışı istediğiniz takdirde, bağlı bulunduğunuz vergi dairesine dilekçe vermeniz yeterli olacaktır. Vergi memurları şirket kapanışında da adres teyidi için sanal ofisinize gelir.

Yeni bir şirket kuruyorsanız sanal ofis kiralama aşamasında gerekli olan evraklar ve işlemler hakkında profesyonel ekiplerimizden yönlendirme isteyebilirsiniz.

Sanal Ofislerde Aidat Ödeniyor Mu?

Geleneksel ofis kiralamalarında bulunan aidat, elektrik, su, yakıt gibi masraflar sanal ofis kiralarında söz konusu değildir. Bu yüzden ekonomik bir yöntemdir.

Sanal Ofis ile Şirket Kurulumu Yapabilir Miyim?

Resmi şirket kuruluşunuzu kiralayacağınız sanal ofiste yapabilirsiniz, sanal ofis hizmetleri vergi daireleri tarafından yasal olarak tanınan bir ofis / hizmet kiralama modelidir.

Şirketimi Sanal Ofise Taşıyabilir Miyim?

Sanal ofis hizmeti kiralayarak şirketinizi sanal ofise taşıyabilirsiniz.

Tasfiye Sürecindeki Şirketimi Sanal Ofise Taşıyabilir Miyim?

Tasfiye sürecindeki şirketiniz için sanal ofis kiralayabilirsiniz.

Kısa Dönem Sanal Ofis Kiralayabilir Miyim?

Şirket yasal adresinizi kiralamış olduğunuz sanal ofiste göstermek isterseniz minimum 6 ay süre ile sanal ofis kiralayabilirsiniz.

Sanal Ofis Vergi Dairesi Süreci Nedir?

Şirket kuruluşu veya adres taşıma işlemleri için sanal ofis hizmet kira sözleşmesini Vergi dairesine beyan etmenizin ardından vergi denetim memuru kiralama yaptığınız adrese gelerek açılış veya taşıma işlemini onaylamaktadır.

Sanal Ofis Yasal Adres Gösterme Amaçlı Kiralanabilir Mi?

Sahibinden sanal ofis kiralama hizmetindeki temel amaç, işletmeler için gerekli olan iş yeri adres bilgilerinin gösterilmesidir.

Sanal Ofis Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sanal ofis kiralarken ofis sözleşmesinin kapsadığı hizmetler kontrol edilmelidir. Sözleşme yenilenmek istendiğinde ya da sözleşmenin revize edilmesi durumundaki şartlar göz önünde bulundurulmalıdır. Kiralama hizmetindeki firmanın güvenilir olmasına özen gösterilmeli ve bu şirketin birden fazla lokasyonda hizmet veriyor olmasına dikkat edilmelidir.

En İyi Sanal Ofisi Kiralamak İçin İzleyeceğiniz Adımlar Nelerdir?

• sanalofisler.net web sitesine giriş yapın.
• Kiralamak istediğiniz sanal ofis kategorisini, il, ilçe ve mahalle seçeneklerini doldurun.
• Listelenen lokasyonlar arasında inceleme yapın.
• Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun lokasyon için deneyimli ekibimizle iletişime geçin.
• Fiyat teklifi alın ve randevu oluşturarak ofis turumuza katılın.

Sanal Ofis Kiralayabilmek İçin Gereken Evraklar Neler?

Sanal ofis kira sözleşmesi imzalayabilmeniz için gerekli olan belgeler;
• İmza sirküleri / Şahıs şirketleri için imza beyannamesi
• Vergi levhası
• Faaliyet belgesi (Kurulu şirketler için)
• Şirket yetkilisi kimlik fotokopisi