close

Çağrı Merkezi
09:00 - 18.00

(850) 433-7397

En güncel kampanyalardan
ilk siz haberdar olun

Sanal Ofis Dezavantajları ve Avantajları Nelerdir?

Sanal Ofis dezavantajları, şirketlerin faaliyet alanlarına göre değişkenlik gösterebilir fakat genel olarak öne çıkan bir dezavantajı bulunmamaktadır. Sanal Ofis girişimcilerin ofis maliyetlerini minimuma indirme, prestijli bir iş yeri adresine sahip olma, sekretarya hizmetleri, modern toplantı salonu ve lounge alanları ile bir çok avantajı içerisinde barındırmaktadır.

Özellikle çok şubeli Sanal Ofis firmaları tek bir sözleşme ve sabit bir kira bedeli içerisinde birden fazla şubede ortak alan (Lounge veya Coworking Space) kullanım imkanı sunmaktadır. Kısa süreli kontratlar fiyat açısından dezavantaj oluşturabilir fakat ofis büyütme planlarınızı hazır ofise dayalı yaparsanız bu da sizin için bir avantaj olacaktır.

 

Sanal Ofis Ne Gibi Avantajları Vardır?

Geleneksel ofis kiralamaya oranla %80 daha az maliyet avantajı elde edersiniz. Sanal ofis kiralarken karşılaşacağınız esnek kontrat ile ofis giderlerinizi optimal seviyede tutabilirsiniz. Geleneksel ofis kiralarken katlandığınız tadilatlar, aidat, ofis eşyaları, ofis malzemeleri, elektrik-su-doğalgaz faturası, internet aboneliği, ofis temizliği gibi birçok genel giderden kurtulmuş olursunuz. A+ plaza ve iş merkezleri gibi prestijli lokasyonlarda sanal ofis hizmetinden yararlanarak şirketinizin kurumsal imajınızı güçlendirebilirsiniz.

Şirketimi Sanal Ofise Taşıyabilir miyim?

Sanal ofis hizmeti kiralayarak şirketinizi sanal ofise taşıyabilirsiniz.

Tasfiye Sürecindeki Şirketimi Sanal Ofise Taşıyabilir Miyim?

Tasfiye sürecindeki şirketiniz için sanal ofis kiralayabilirsiniz.

Kısa Dönem Sanal Ofis Kiralayabilir Miyim?

Şirket yasal adresinizi kiralamış olduğunuz sanal ofiste göstermek isterseniz minimum 6 ay süre ile sanal ofis kiralayabilirsiniz.

Sanal Ofis Vergi Dairesi Süreci Nedir?

Şirket kuruluşu veya adres taşıma işlemleri için sanal ofis hizmet kira sözleşmesini Vergi dairesine beyan etmenizin ardından vergi denetim memuru kiralama yaptığınız adrese gelerek açılış veya taşıma işlemini onaylamaktadır.

Sanal Ofis Nasıl ve Nereden Kiralanır?

Sanal ofis kiralamak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Tamamen ücretsiz kullanım avantajı bulunan sanalofisler.net üzerinden bütçenize uygun sanal ofisleri tek tıkla kiralayabilirsiniz. sanalofisler.net sanal ofis hizmetleri sayesinde karşılaştırma yapıp en ideal sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Sanal Ofis Paketinin Hazır Ofisten Farkı Nedir?

Hazır ofis kiralandığında her şirketin kendine ait 7/24 çalışabileceği özel ofis alanları sunulur. Ancak sanal ofis hakkında böyle bir fiziki büro tahsisi söz konusu değildir.

Sanal Ofis Kiralamak Yasal Mıdır?

Sanal ofis vergilendirmesi konusunda herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Sanal ofis kiralama hizmeti, vergi daireleri tarafından resmi olarak tanınmaktadır. Bu yüzden sanal ofis kiralamada kanun yönünden bir engel bulunmaz.

Sanal Ofis Yasal Adres Gösterme Amaçlı Kiralanabilir Mi?

Sahibinden sanal ofis kiralama hizmetindeki temel amaç, işletmeler için gerekli olan iş yeri adres bilgilerinin gösterilmesidir.

Sanal Ofislerde Stopaj Ödeniyor Mu?

Sanal ofis hizmeti, firmalar tarafından sunulduğu için kira bedeline ek olarak +%18 KDV’li fatura kesilir. Bu sebeple KDV ödendiği için ayrıca stopaj vergisi ödenmez. Sanal ofis fiyatları bireysel işletmeler için de uygun çözümler sunar.

Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar? Hangi Şartlara Göre Kiralama Fiyatları Değişiklik Gösterebilir?

Sanal ofis kiralama fiyatları, alınan hizmet içeriği ve lokasyona göre değişiklik gösterir.

Hangi Plazada Olduğunuza Göre Değişir

Hangi iş merkezi veya plazadan sanal ofis kiralarsanız, oranın fiyat standartları farklılık gösterebilir. Örneğin yüksek prestijli bir plazadan sanal ofis kiraladığınızda fiyatların ortalama üzerinde olması gayet normaldir.

Tutulan Süreye Göre Değişir

Sanal ofis fiyatlarını belirleyen diğer unsur da kira süresidir. En uygun sanal ofis kiralarında da tutulan süreye bakılır.

Sanal Ofislerde Aidat Ödeniyor Mu?

Geleneksel ofis kiralamalarında bulunan aidat, elektrik, su, yakıt gibi masraflar sanal ofis kiralarında söz konusu değildir. Bu yüzden ekonomik bir kiralama modelidir.

Sanal Ofis mi, Home Ofis Mi?

Güvenlik ve gizlilik, ofis tercihlerinde belirleyicidir. Özel alanınızı yasal iş adresiniz olarak profesyonel hayatınıza katan home ofis, bütün iş ortaklarınızın ve potansiyel müşterilerinizin evinizin açık adresini bilmesi demektir. Özellikle de söz konusu aile bireyleriyle birlikte yaşadığınız bir ev ise, gizlilik ve güvenlik konusunda bazı soru işaretlerini beraberinde getirebilir. Fakat sanal ofis, gizlilik ve güvenlik açısından herhangi bir risk ve şüphe taşımaz.

Sanal Ofis Adres Gösterme Nasıl Oluyor?

Şirket sahiplerinin mekana bağlı olmadan ofis ve yerel adreslerini prestijli alanlarda konumlandırmaları işletme masraflarının azaltılması konusunda fırsat sunmaktadır. Sanal ofis adres gösterme  için öncelikle sanal ofis ile kurulacak şirket sahipleri bir anlaşma yapmalıdır. Yapılan anlaşmadan sonra sanal ofis hizmeti veren firma, adresinin kullanılmasına izin verecek ve sanal ofis kurma sürecini başlatacaktır.