Sanal Ofis

Sanal Ofis, son yıllarda popüleritesi giderek artan bir ofis kiralama modelidir. Fiziki bir alana yatırım yapmak istemeyen veya ofisini fazla kullanmayan şirketlerin, mobil yada home office çalışanların A Sınıfı plazalar’ da çok uygun maliyetler ile prestijli bir ofise sahip olmalarına imkan sağlamaktadır. Geleneksel bir ofis kiralamaya oranla %80 maliyet avantajı sunan Sanal Ofis kiralama hizmeti aynı zamanda sunduğu hizmetler ile de iş yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz bir çok ofis hizmetine kolaylıkla ulaşmanızı sağlamaktadır. Sanal Ofis (Sanal Büro) ile ilgili merak edilenleri ve Sanal Ofis hizmetleri hakkında detaylı açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal Ofis Nedir? Resmi olarak şirket kuruluşu yapabileceğiniz, posta-kargo, telefon sekreterlik hizmeti, misafir karşılama hizmeti ve ihtiyacınız olduğunda toplantı salonu ve ofis kullanım imkanı sunan, tam zamanlı ofise ihtiyacı olmayan şirketler için uygun maliyetli ofis kiralama modelidir.

Sanal Ofis Nedir? ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sanal Ofis Kiralamak

Sanal Ofis kiralamak geleneksel bir ofis kiralamaya göre hem maliyet hem de zaman olarak yüksek oranda tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Geleneksel bir ofis kriraladığınızda ofis donanım yarımı, abonelik işlemleri, kiralama ve tadilat süreçleri ile uğraşmak yerine Sanal Ofis kiralayarak kontrat imzaladığınız anda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sanal Ofis Hizmetleri

Sanal Ofis hizmetleri, iş hayatında gereksinim duyulan bir çok hizmeti, uygun maliyet ile almanızı sağlar.

Kartvizitinize yazabileceğiniz prestijli bir (Sanal Adres) iş adresine uygun maliyetler ile sahip olursunuz. 

 Resmi Şirket Kuruluşu yapabilirsiniz, Sanal Adres Gösterme hizmeti Vergi Daireleri tarafından yasal olarak tanınan bir hizmettir.

Şirketiniz adına tahsis edilen telefon hattı üzerinden gelen tüm telefon çağrıları canlı sekreterler tarafından, şirketinizin adı veya belirlemiş olduğunuz karşılama anonsu ile açıldıktan sonra dilerseniz GSM hattınıza aktarılır veya not alınarak tarafınıza mail ile bilgilendirme yapılır.

Genel olarak “sanal sekreter yada  sanal asistan” olarak adlandıran bu hizmet ile şirketinizin kurumsal kimliğine prestij katabilirsiniz.

Şirketinize gelen Posta ve Karolar adınıza teslim alınarak tarafınıza e-mail ile bilgilendirme yapılır, dilerseniz teslim alınan postalar farklı bir adrese yönlendirilebilir.

*Posta – Kargo karşılama adedi almış olduğunuz Sanal Ofis Paketine göre değişiklik gösterebilir.

A Sınıfı Plazalarda hizmet veren bir çok Hazır & Sanal Ofis firması sunmuş olduğu Sanal Ofis paket içeriklerinde belirli süreler ile ücretsiz olarak ortak çalışma alanlarını kullanımınıza sunmaktadır.

Genellikle çok şubeli Hazır & Sanal Ofis firmalarının “Sanal Ofis Paketleri’ nde” günlük belirli süreler ile ücretsiz ofis kullanım imkanı sunulmaktadır.

Müşterilerinizi ofiste ağırlamak istediğinizde kullanabileceğiniz toplantı salonu hizmeti neredeyse tün Sanal Ofis hizmeti veren firmalarda mevcuttur, almış olduğunuz paket dahilinde ücretsiz kullanım hakkınız olmasa bile ek kiralama yöntemi ile toplantı salonlarından faydalanabilirsiniz.

Seminer salonu kullanımı çok sık kullanılmayan bir hizmet olduğundan dolayı ihtiyacınız olduğunda ek kiralama yapmanız daha avantajlıdır, Hazır & Sanal Ofis firmalarının yaklaşın %15 i Seminer salonu hizmeti vermektedir. 

Siz ofiste yokken misafir ve müşterilerinizi karşılanır, ikram hizmetleri sağlanır.

Sanal Ofis Avantajları

Sanal Ofis kiralamanın en önemli avantajı prestijli bir plazada çok ucuza bir iş adresine sahip olmanızdır. Aynı zamanda posta kargolarınızın ve telefon trafiğinizi yönetecek bir resepsiyon hizmeti almış olursunuz.

Maliyet Avantajı

Geleneksek bir ofis kiralamak yerine Sanal Ofis kiraladığınızda, Doğalgaz, Elektrik, Su gibi abonelik işlemleri yapmanıza gerek kalmaz, aynı zamanda vergi açılışı için ofis içerisinde bulunması gereken donanımları almak için yatırım yapmazsınız.

Vergi Avantajı

Geleneksel ofis kiraladığınızda veya evinizi iş adresi olarak gösterdiğinizde Stopaj Vergisi ödemek durumunda kalırsınız, Sanal Ofis kiraladığınızda, kiralamayı bir şirketten yaptığınız için KDV li fatura keser ve Stopaj Vergisi ödemek durumunda kalmazsınız. Aynı zamanda Sanal Ofis Kira faturasını gider olarak kullanırsınız.

Sanal Ofis Dezavantajları

Sanal Ofis kiralamanın genel bir kez avantajı bulunmamaktadır fakat birçok hizmet veya ofis alanının ortak kullanım alanı olması kişilere göre bir dezavantaj olarak değerlendirilebilir.

Sanal Ofis Fiyatları

Sanal Ofis fiyatları, hizmet içerikleri ve bulunduğu bina ya göre değişkenlik göstermektedir, başlangıç paketleri 89 TL ile 220 Tl arasında değişmektedir.

En ucuz sanal ofis alternatifleri genel olarak B tipi iş merkezlerinde bulunmaktadır. Sanal Ofis ücretlendirme ve kampanyalar dönemsel olarak değişkenlik gösterdiğinden dolayı, kiralama yapmadan önce güncel fiyat teklifi almanızı öneririz.

Sanal Ofis İlanları

Sanal ofis ilanları genel olarak Sahibinden ve şirketten kiralık olarak yayınlandığından dolayı Sanal Ofis kiralarken komisyon ödemezsiniz.

Sanal Ofis Yasal Mı?

Sanal Ofis hizmeti vergi daireleri ve resmi kurumlar tarafından yasal olarak tanınan bir ofis kiralama modelidir.

Sanal Ofis Sözleşmesi

Sanal Ofis Sözleşmesi‘ ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sanal Ofis Firmaları

Türkiye’ de 17 ilde Sanal Ofis hizmeti veren 200′ ün üzerinde Sanal Ofis Firması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir.

Sanal Ofis Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı konseptlerde Sanal Ofis hizmeti veren 200’ün üzerinde firma bulabilmeniz mümkün fakat şirket kuruluşu yapıp kurumsal kimliğiniz yansıtacak bir iş adresi seçerken uzun vadede bu seçimizin size avantaj sağlaması için dikkat etmemiz bir takım maddeleri aşağıda sizin sıraladık;

Çok şubeli Sanal Ofis Firmaları genel olara size bir ofis ağı sunar, üyelik paketiniz dahilinde birden fazla lokasyonda ofis kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.

Bir çok alanada olduğu gibi Sanal Ofis kiraladığınızda da aldığınız hizmetler le ilgili zaman zaman desteğe ihtiyacınız olacak, hizmet aldığınız firmanın müşteri hizmetleri desteği veya size atanacak bir müşteri temsilcisinin olup olmadığını teyid edin.

Sanal Ofis kiramada en çok ihtiyaç duyulan şey aslında esnek bir yapıdır, yeni kuduğunuz şirket çok hızlı büyüme gösterebilir ve bir anda fiziki bir alana geçiş ihtiyacı duyabilirsiniz, adres taşıma işlemi yapmadan size bu çözümü sunabilecek Sanal Ofis hizmeti yanında fiziki olarak Hazır Ofis seçeneği bulunan şirketleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde bu durumun terside yaşanabilir, ofis maliyetlerinizi düşürmek isteyebilir veya kontratınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz. Bu kapsamda imzalayacağız sanal ofis sözleşmesinde bulunan maddelerini detaylıca inceleyin.

Mal veya hizmet alımında, satın alıcı olarak en çok dikkat ettiğimiz detay çoğu zaman fiyat oluyor, ucuza aldığımızı zannettiğimiz bir çok hizmet uzun vade de bize daha pahalıya gelebiliyor. A Sınıfı bir plaza’ da 200 TL bandında bir sanal ofis kiralamak yerine  150 tl ilk B tipi bir iş merkezinde sanal ofis kiralamak bazen daha pahalı olabiliyor. Hizmet içeriklerini ve size sunduğu avantajları karşılaştırmalı olarak inceleyin.

Sanal Ofis Vergi Dairesi

Sanal Ofis Vergi Dairesi yoklama işlemleri süreci Sanal Ofis kira kontratını Vergi Dairenize beyan etmeniz ile başlar. Beyan işleminden sonra Vergi dairesi tarafından SMS ile belirtilen randevu gününde kiralamış olduğunuz ofiste bulunmanız gerekmektedir. Yokla isminin gerçekleşmesi için şirket yetkilisinin ofiste bulunması zorunluluktur.

Sanal Ofis Vergilendirme

Kiralamış olduğunuz sanal ofis hizmeti için, kiralama yapmış olduğunuz firma tarafında KDV’ li fatura kesilmektedir, Sanal Ofis kira KDV oranı %18 dir. Gider olarak gösterilebilmektedir. Sanal Ofis KDV oranları hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sanal Ofis Kullanan Firmalar

Türkiye’ de 50.000 den fazla sanal ofis kullanmaktadır, sanal ofis kullanımını en çok tercih eden sektör ve meslek grupları genellikle danışmanlar, home office çalışanlar, bilişim şirketleri, yer dışın bulunup Türkiye’ de şirket veya şube açılışı yapan firmalar çoğunluktadır.

Meslek Grupları İçin Sanal Ofis

Sanal Ofis fiziki olarak bir alana ihtiyaç duymayan tüm meslek grupları için uygundur, sanal ofis hizmetlerini en çok tercih eden meslek gruplarından bazıları ve yaralandıkları hizmet modellelerini aşağıda sizler için listeledik.

Sanal Ofis Mi? Home Office Mi?

Yasal olarak Home Office şirket kuruluşu yapabilirsiniz fakat ham maliyet hemde kurumsal olarak çoğu danışman yada şirket bu yöntemi prestijli bir çözüm olmamasından dolayı tercih etmez. Evde şirket kuruluşu yaptığınızda ödemiş olduğunuz kiranın bir kısmını şirket ofis kirası olarak göstermeniz gerekmektedir. Gösterdiğiniz bu kira bedeli üzerinden (%25) Stopaj vergisi ödemeniz gerekmektedir, 1500 TL kira ile 2+1 bir evde oturduğunuzu ve evin bir odasını ofis olarak gösterdiğiniz düşünelim, 125 TL Stopaj Vergisi ödersiniz ve bunu KDV den düşemezsiniz. Bunun yerine aylık ortalama 175 TL ile bir sanal ofis kiraladığınızı düşünürsek hem prestijli bir plaza’da iş adresiniz olur ek olarakta bir takım (sekretarya, toplantı salonu vb.) hizmetler alırsınız. Ödemiş olduğunuz kira bedelinide KDV’ den mahsup edebilirsiniz.

Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

Sanal Ofis olarak şirket kurmak için, hizmet alacağınız firma ile hizmet içirikli bir kontrat imzalarsınız, imzalanan bu kira kontratını Vergi dairesine beyan edip şirket kuruluşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şirket Kuruluşu hakkıda daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sanal Ofis Kurmak İçin Gerekli Evraklar

Sanal Ofis kiralama için talep edilen evraklar genel olarak;

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgah
  • İmza beyannamesi (kurulu şirket ise imza sirküleri)

Şirket kurulduktan veya taşıma işlemi gerçekleştikten sonra;

  • Vergi levhası
  • Faaliyet belgesi
  • Sicil gazetesi
  • Şirket çalışanların iletişim bilgileri (gelen telefon aramaları ve posta kargo kabulünde bilgi paylaşımı amaçlı) 

Şirket Kuruluş Hizmeti Veren Sanal Ofis Firmaları

Şirket kuruluş hizmeti veren Sanal Ofis firmaları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Videoyu oynat
+90 850 433 7397
Call Now Button  Bilgi Al